Project


Project: DL16, Skardu Rehabilitation phase II

Revalidatie en inclusie van gehandicapten in Skardu district, Pakistan

Blindheid wordt enorm onderschat in Pakistan. Men weet niet wat het is of heeft een negatieve houding tegenover blinden. 8 lokale organisaties starten een begeleidingscentrum voor blinden waar zij een revalidatietraining krijgen waarmee zij zo goed mogelijk worden geďntegreerd in de maatschappij. Deze organisaties starten ook een bewustwordingscampagne waarin de bevolking en de scholen voorlichting krijgen over blindheid.

Partnerorganisatie

CHIP is een onafhankelijke non-profit organisatie in Pakistan. Zij zijn in 1984 opgericht en helpen lokale organisaties, onder andere organisaties die zich richten op gehandicapten, door middel van organisatieontwikkeling training en projectmanagement.

Doel van het project

Gehandicapten toegang geven tot sociale activiteiten, onderwijs, arbeidsmarkt en gezondheidzorg.

Concrete doelstellingen

• 9 organisaties in de gemeenschap ontwikkelen als structurele basis voor revalidatie en inclusie van gehandicapten.
• 220 families en gemeenschappen rondom gehandicapten bewustmaken van het belang van revalidatie en productiviteit van gehandicapten.
• 9 lokale trainingscentra vormen een netwerk met diverse instanties, ter behandeling, revalidatie en integratie van gehandicapten.
• 5 algemene scholen worden voorbereid op het integreren van gehandicapten in het reguliere onderwijs.

Projectfinanciering

2009: 50.839 euro.


Nieuws
***
Jaarverslag 2009 (korte versie)
Voor het eerst heeft Prisma een verkorte versie van het jaarverslag samengesteld. Doelstelling en werkzaamheden in 2009 worden hierin samengevat. U vindt het verkorte jaarverslag op de pagina Documentatie.
***
Brief aan de informateur
Op 22 juni 2010 heeft algemeen directeur H. Jochemsen een brief geschreven aan de informateur. De inhoud van deze brief vindt u onder "Documentatie".
***
Reactie op WRR-rapport
Op 19 januari 2010 verscheen in de Volkskrant een reactie van algemeen directeur H. Jochemsen op het WRR-rapport. Lees hier de reactie.
Wat is nieuw op
deze site?

***